• Naše úspechy

• Slovenský jazyk

•          Školský rok 2019/2020

Hviezdoslavov Kubín - KRÁSA SLOVA

Dňa 13. 2. 2020 sa uskutočnilo obvodné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín (Krása slova), kde sa zúčastnili aj žiaci našej školy.

Dosiahli krásne výsledky:

• 1. miesto v II. kategórii poézia: Veronika Čechová (6. C)

Minuloroční účastníci krajského kola Vajanského Martin (Leonie Sojková, 3. A a Matej Kováč, 6. A) automaticky postupujú do okresného kola súťaže. Držíme všetkým palce!

GRATULUJEME!!!

Okresné kolo súťaže sa uskutoční v Čadci dňa 10. 3. 2020.

Vedomostné súťaže

Školské kolo súťaže  Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry v 8. a 9. ročníku sa uskutočnilo dňa 4. 11. 2019.

Víťazkou súťaže sa stala Lucka Koňušíková z 9. B. Na druhom mieste sa umiestnila Lucka Wojtaszková z 8. C a tretie miesto obsadil Erik Blahuta z 8. B.

Gratulujeme!!!

Dňa 27. 11. 2019 bude Lucka Koňušíková reprezentovať našu školu v okresnom kole olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Držíme jej prsty!!!

Ocenenie víťazov:

Školský rok 2018/2019

KRAJSKÉ KOLO:

Dňa 3. 5. 2019 sa uskutočnilo krajské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa koná pod názvom Vajanského Martin.

Našu školu reprezentovali 2 súťažiaci Leonie Sojková (2. A) v I. kategórii poézia a Matej Kováč (5. A) v II. kategórii próza.

Matej Kováč sa umiestnil na krásnom 3. mieste, za čo mu GRATULUJEME!

Fotografie zo súťaže:

Okresné kolo:

• 2. miesto v I. kategórii próza: Patrik Bakala (2. C)
          • 1. miesto v I. kategórii poézia: Leonie Sojková (2. A)
          • 1. miesto v II. kategórii próza: Kováč Matej (5. A)
          • 2. miesto v II. kategórii poézia: Veronika Čechová (5. C)

GRATULUJEME!!!

Víťazi okresného kola, Leonie Sojková a Matej Kováč, nás budú reprezenzovať v krajskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktorá sa uskutoční v Martine dňa 2. 5. 2019 pod názvom Vajanského Martin.

Držíme im palce!

Foto zo súťaže:

Obvodné kolo:

• 1. miesto v I. kategórii próza: Patrik Bakala (2. C)
          • 1. miesto v I. kategórii poézia: Leonie Sojková (2. A)
          • 1. miesto v II. kategórii próza: Kováč Matej (5. A)
          • 1. miesto v II. kategórii poézia: Veronika Čechová (5. C)

GRATULUJEME!!!

Všetci recitátori postúpili do okresného kola súťaže, ktoré sa uskutoční v Čadci dňa 12. 3. 2019.

Vedomostné súťaže

Školské kolo súťaže  Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry v 8. a 9. ročníku sa uskutočnilo dňa 5. 11. 2019. Víťazkou súťaže sa stala Alžbetka Vlčková z 9. C.

Dňa 25. 11. 2018 reprezentovala našu školu v okresnom kole olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. V konkurencii žiakov z 18 základných škôl obsadila pekné 11. miesto a zároveň sa stala úspešnou riešiteľkou, za čo jej gratulujeme!!!

Školský rok 2017/2018

Obvodné kolo:

• 2. miesto v I. kategórii próza Kováč Matej (4. K)
          • 1. miesto v II. kategórii poézia Kubicová Sofia (5. A)
          • 2. miesto v III. kategórii prózy Tamara Murčová (9. A)

Všetci recitátori postúpili na okresné kolo súťaže, ktoré sa uskutoční v Čadci dňa 8. 3. 2017.

Viac foto zo súťaže vo fotogalérii. Klikni :-)

Okresné kolo Hviezdoslavov Kubín:

• 2. miesto v I. kategórii próza Kováč Matej (4. K)
          • 1. miesto v II. kategórii poézia Kubicová Sofia (5. A) - postup do krajského kola súťaže
          • 2. miesto v III. kategórii prózy Tamara Murčová (9. A)

Sofia Kubicová bude reprezentovať našu školu v krajskom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín, ktoré sa usutoční dňa 2. 5. 2018 v Martine pod názvom regionálna súťažná prehliadka Vajanského Martin.

Gratulujeme a držíme palce!

Vedomostné súťaže

Školské kolo súťaže  Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry v 8. a 9. ročníku vyhrala Anetka Kamenišťaková z 9. A, ktorá reprezentoval našu školu v okresnom kole v Čadci.

Školský rok 2016/2017

Hviezdoslavov Kubín

Obvodné kolo:

• 1. miesto v I. kategórii poézie Kubicová Sofia (4. A)
          • 1. miesto v II. kategórii poézie Andrej Tvrdý (7. B)
          • 2. miesto v III. kategórii prózy Tamara Murčová (8. A)

Okresné kolo:

• 1. miesto v I. kategórii poézie Kubicová Sofia (4. A)
          • 2. miesto v III. kategórii prózy Tamara Murčová (8. A)

Krajské kolo (Vajanského Martin):

• 3. miesto v I. kategórii poézie Kubicová Sofia (4. A)

Šaliansky Maťko

• V okresnom kole súťaže získala 3. miesto Rajteková Alexandra (3. A).

Recitátorov pripravovala Mgr. Kuljovská Jana, ktorá viedla žiakov v  záujmovom  útvare  Krása slova.

FOTOGALÉRIA zo súťaží:

Vedomostné súťaže

Školské kolo súťaže  Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry v 8. a 9. ročníku vyhral Andrej Lendóci z 9. A, ktorý reprezentoval našu školu v okresnom kole v Čadci, kde sa umiestnil na 7. mieste a stal sa úspešným riešiteľom.

GRATULUJEME!

Literárne súťaže

Včely očami detí

•  v 2. kategórii získala 1. miesto s literárnych textom Život včiel Aneta Kamenišťáková (8. A)
          • v 3. kategórii získali 1. miesto za báseň Ja, Včela  žiačky Rebeka Rebrošová a Svetlana Podoláková (8. A)

Moje budúce povolanie

Súťaž bola organizovaná Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Čadci.

Špeciálnu cenu za svoju literárnu prácu získal Jozef Ganišin (8. B).

GRATULUJEME VÝHERCOM!

Žiakov pripravovala Mgr. J. Kuljovská (8. A, 8. B) v spolupráci s výchovnou poradkyňou Mgr. E. Mičicovou.

Školský rok 2012/2013

APRÍL 2013

Martin Gajdoš - 1. miesto na krajskej prehliadke v umeleckom prednese Vajanského Martin

Andrea Hajná - diplom CPPPaP v Čadci - za literárnu prácu na tému:  "Šťastná rodina mojimi očami"