• Školský psychológ

• Poobedné stretnutia s deviatačkami:)

• Starostlivosť o duševné zdravie končiacich ročníkov je veľmi žiadúca. Deviataci a deviatačky sú skúšaní novými situáciami ako je Testovanie 9, prijímačky a talentové skúšky na stredné školy. Je vhodné sa aspoň čiastočne pripraviť na tieto výzvy zvládacími mechanizmami. Okrem toho, ako je známe podľa štatistických údajov, nežnejšie pohlavie zvláda tieto "skúšky dospelosti" o čosi ťažšie. Vplyv zohráva najmä pociťovanie stresu a jeho nezvládania, tréma a pod.

Dievčatá z 9. A aj 9.B prejavili záujem stretávať sa po vyučovaní v daný deň, kde si spoločne komunikujeme ich obavy, ventilujú sa nahromadené emócie, učíme sa relaxačným technikám a najmä si vytvárame bezpečné miesto  a odrazový mostík na zvládanie každodennej reality:)

V prípade záujmu a mojich časových podmienok otvorím takéto stretnutia aj s opačným pohlavím, prípadne s inou triedou:)

• Preventívny program Farebná škola 1

• Multikultúrna výchova pre najmenších školákov a školáčky :)

Tento preventívny program obsahuje aktivity využívajúce zážitkové formy a metódy, ktoré poskytujú priestor nielen na rozvíjanie postojov v oblasti multikultúrnej výchovy, ale aj takých zručností ako je schopnosť spolupráce v skupinách či komunikačné zručnosti. Cieľom aktivít je rozširovať kompetencie detí tak, aby vnímali, že svet, v ktorom žijú, je rozmanitý.

U žiakov vnímam dôležitosť rozoberania tém ako "každý z nás je hviezda" alebo "pomáhame iným" . Aktivity sú interaktívne. Od žiakov prichádza veľmi pozitívna spätná väzba.

• Preventívny program CHUŤ ŽIŤ

• Preventívny program sa venuje poruchám príjmu potravy, ktorý odhaľuje rôzne témy od delenia diagnóz až po formu pomoci tým, ktorí to potrebujú. Veľkým plusom programu, je že odhaľuje reálnu pravdu o diétach a tiež sa žiaci naučia rozlíšiť o tom, čo je pravda a čo pravda nie je. Tiež pomáha rozvíjať kritické myslenie a meniť pohľad na obsah na sociálnych sieťach, ktorý je často zavádzajúci.

* Momentálne realizujeme preventívny program u žiakov 9. ročníka :)