• Pomáhame iným

• Adopcia na diaľku

• Od marca 2016 sme adoptovali ďalšie dieťa, tentoraz chlapca z Afriky:

RONALD  AVEZI

Dátum narodenia: 24. 05. 2008

Adresa: Pakele, Adjumani, Uganda (mapa)

Otec: zomrel

Matka: Avako Harriet

Jeho najobľúbenejšie jedlo je ryba s fazuľou a kasávou. Rád hrá futbal, jeho najlepší kamarát sa volá Isaac. Doma pomáha s umývaním riadov, chce sa stať murárom. Rád spieva.

Na známosť sa všetkým dáva mimoriadne dobrá správa! Naša ZŠ si adoptovala dievčatko Xhenifer Deda z Albánska!

Projekt „adopcia na diaľku“ sa realizuje prostredníctvom SLOVENSKEJ KATOLÍCKEJ CHARITY. V Albánsku, v rodisku „nášho“ dieťaťa, pôsobia slovenské rehoľníčky, ktoré sa venujú uvedenému projektu a umožňujú vzájomný kontakt osôb.

Xhenifer Deda je žiačkou 2. triedy ZŠ v meste Tale-Bregdati. Žije v úplnej rodine, ale v dôsledku veľkej finančnej núdze by mala sťažený prístup k vzdelaniu, nakoľko do školy musí dochádzať niekoľko kilometrov a situácia rodiny by jej vzdelanie mohla zabezpečiť len s veľkými problémami. (Pracuje len otec.)

Projekt „adopcie na diaľku“ je ďalším plodom misijného jarmoku, ktorého organizátorom je naša škola. Len vďaka štedrej podpore všetkých zúčastnených sa mohla zrodiť myšlienka na adopciu dieťaťa.

Ročne prispievame sumou 220,-€.

Veríme, že tento čin bude povzbudením a potechou nám všetkým, že aj vďaka našej podpore sa môže v Albánsku jedno malé dievčatko učiť čítať, písať, počítať a možno niekedy v budúcnosti i navštíviť našu Základnú školu.

Takýto e - mail sme dostali z Albánska:

Mila Maria a Gabika! Pozdravujem si vas a prajem vam a celemu zboru aj detom pozehnany adventa a vela milosti a radosti. Ste uzasne ze myslite na nas...a na deti a zvlast na Xhenifer.

Xhenifer chodi do 3 triedy ma jednu 2 rocnu sestru. K nam do nasho strediska chodi kazdy den spolu s bratrancom Dominikom, ktory je piatak. Je velmi dobra usilovna...a ja sa hlavne tesim, ze sme ju stretli na ulici, v tedy este  nechodila do skoly, ale nechodila ani k nam. Zavolali sme ju, aby sa prisla hrat a teraz je tu stale. Velmi sa jej tu paci. Mrzi ma, ze nemozem poslat cez internet ziadne jej prace...este nam tu chybaju technicke vymozenosti....sme radi ze mame aspon sem-tam internet.

Nase deti pisu domace ulohy pri sviecke, tu chyba elektricky prud kazdy den. Len co budem mat moznost poslem vam fotky aj prace a tiez Xhenifer vam nieco napise po anglicky.Suhlasite? Nech sa vam dari aj pri peceni na jarmok...my tiez spolu s detmi chceme nieco pekne pripravit na vianoce. Ak urobime video, tak vam posleme... pozdravujem

sestra Magda

Adopcia tohto dievčatka z dôvodu dosiahnutia veku jej ukončenia už skončila.