• Pomáhame iným

• Misijný jarmok

• „Kvapka“ ľudskosti – Deti pomáhajú deťom 2014/15

„Kto sa stará o šťastie iných, nachádza svoje vlastné šťastie.“ (Platón)

Dňa 17. 12. 2014 sme chceli prežiť skvelú predsviatočnú atmosféru na Misijnom jarmoku, kde sa dvere Základnej školy Mládežníckej v Krásne nad Kysucou a jej elokovaných pracovísk v Kalinove a v Michalkove otvorili dokorán pre všetkých ľudí dobrej vôle. Deti už po šiestykrát prejavili svoju ľudskosť a dar pomáhať iným. Heslom tohto dňa bolo: Vyrobiť, darovať, predať, nakupovať, ale nik z toho nezbohatne. Deti obetovali svoje vreckové na burze vlastnoručne vyrobených drobných darčekov, predmetov, koláčikov, medovníkov, a tým pomohli chudobným, hladným deťom, ktorí sa bez cudzej pomoci nedokážu vymaniť z biedy, infekčných a iných chorôb. Výťažok z jarmoku, vo výške 2691,43 €, putoval na pápežské misijné diela, časťou prispejeme na štúdium nášmu adoptovanému dievčatku z Albánska a v neposlednom rade podporíme žiakov našej školy, ktorí sú vo finančnej núdzi.

Ak ktokoľvek túži po radosti, nech podá hladujúcemu kúsok chleba, smädnému pohár vody, chorému a slabému pomocnú ruku. Iba ten pozná veľkú radosť, kto vie z lásky darovať.

Veľká vďaka patrí všetkým deťom, sponzorom, učiteľom i rodičom, ktorí akoukoľvek formou podporili Misijný jarmok.

Fotografie si pozrite vo fotoalbume

KEĎ DETI ROZDÁVAJÚ RADOSŤ...

Už tretí rok sa v priestoroch našej školy konal tradičný Misijný jarmok, na ktorý žiaci pripravili vlastné výrobky – od sladkostí rôznych druhov až po vianočné svietniky, stromčeky šťastia, ozdoby na stromček, náramky priateľstva a darčeky pre najbližších.

Osobitný záujem prejavili deti o služby v „Salóne krásy“, kde si nechali vyhotoviť nové účesy i zmývateľné tetovanie na tvár od „kaderníkov a vizážistov“ 9. ročníka.

Návštevníci mali možnosť občerstviť sa v stánkoch, kde im deti spolu s vyučujúcimi pripravili nielen nápoje, ale upiekli i chutné palacinky so šľahačkou, tradičné posúchy, tvarohové pagáčiky a iné dobroty.

Okrem detských a dospelých návštevníkov zavítali na jarmok i poslanci Mestského úradu v Krásne nad Kysucou s pánom primátorom Grapom i pán dekan Špita, ktorý sa na trhoch tradične zabával s kamerou, prostredníctvom ktorej zachytil množstvo vtipných situácií.

Otvorenie vianočných trhov obohatilo vystúpenie školského speváckeho zboru DOREMI s p. učiteľkou  Bírovou , potešili nás koledami i vlastnou misijnou hymnou:

Hymna misijných trhov

Dnes je veľký deň,

my tešíme sa preň.

Láska, štedrosť, ochota

nám opäť krídla dá.

Dnes je lásky čas,

ten, čo doznieva v nás.

Dnes trhy s láskou chystané

sú aj vám prístupné.

R: Zvončeky, zvončeky, neste srdca hlas

po chodbách našej školičky,

že teraz je ten čas.

Podporiť detičky, čo trápi zima, hlad,

a vyčariť na tvárach úsmev, čo topí ľad.

Deti sa ochotne zapojili s vedomím, že získanou finančnou sumou pomôžu konkrétnym deťom v Afrike a školou „adoptovanému“ dievčatku z Albánska.

Vianočná atmosféra z Misijných trhov sa preniesla aj do druhého dňa, keď nám žiaci našej školy, Samuel Paulus a Rastislav Jedinák, zahrali na hudobných nástrojoch vianočné koledy, čím spríjemnili vianočnú atmosféru nielen žiakom v triedach, ale aj kolektívu vedenia školy a pedagogickému zboru.

Kolektív pedagogických pracovníkov

ZŠ Krásno nad Kysucou