• Odhlasovanie zo stravy
    • Korčuliarsky kurz

• 17. 4. 2019
      • V dňoch od 8. až  12. apríla absolvovali žiaci 6. ročníka korčuliarsky kurz v MM Aréne. V prvý deň boli rozdelení do družstiev podľa zvládnutej techniky  a výučba korčuľovania mohla začať.

Tí , ktorí už na korčuliach stáli, zdokonaľovali sa v technike pod taktovkou skúsených inštruktorov. Ostatní, ktorí stáli na korčuliach prvýkrát, testovali tvrdosť ľadu. :) Dôležité je, že sa žiaci nenechali odradiť od pádov a prvotného neúspechu a v nasledujúcich dňoch sa dostavili výsledky .

V stredu pred nástupom na ľad bola pre žiakov pripravená prednáška na tému

„ Šikana a násilie“  pod vedením mjr. Mgr. Jany Zlochovej .

Osvojenú techniku si mohli žiaci otestovať v piatok na olympijskom dni, kde si inštruktori   pripravili streľbu na presnosť a rôzne prekážkové dráhy. Po ukončení všetkých disciplín boli korčuliarom udelené diplomy,  ktoré im budú pripomínať príjemné zážitky na ľade.

• Príspevok na dopravu žiakov

• 19. 3. 2018
      • Vážení rodičia,

na základe smernice č. 50/2017, ktorou sa určuje postup pri prideľovaní príspevku na dopravu Vás upozorňujeme, že podľa čl. 3 ods. 4: "cestovné náklady na dopravu žiaka z obce jeho trvalého pobytu do školy a späť uhrádza zákonnému zástupcovi žiaka mesačne škola." Preto Vás prosíme o predkladanie cestovných lístkov najneskôr do 5. dňa nasledujúceho mesiaca.

• Dopravné karty

• 30. 8. 2016
      •

Postup pri vybavovaní dopravných kariet:

Dopravné karty vybavuje rodič, len pre žiakov 1. - 4. ročníka, 5. - 9. ročník len žiaci bývajúci v Dunajove. Preplácať sa bude len cesta do školy a domov, len za dni, ktoré žiak bol v škole.

Na vybavenie dopravných kariet pre viacerých žiakov  ZŠ prostredníctvom MsÚ je potrebné predložiť:

1/ Vyplnené žiadanky na dopravné karty pre žiakov (pre každého žiaka jednotlivo) – žiadanky je možné prevziať v Klientskom centre na AS Čadca, prípadne stiahnuť zo stránkywww.sadza.sk – tlačivá a dokumenty

2/ Aktuálne fotografie žiakov – po naskenovaní fotografie na DK fotografie vrátime zákazníkovi

Najjednoduchší predaj dopravných kariet sa môže uskutočniť platbou v hotovosti resp. bankomatovou kartou.

V prípade platby na faktúru by bolo potrebné  vystaviť objednávku. Formu a text objednávky upresníme dodatočne, pokiaľ túto možnosť zvolíte.  Súčasťou objednávky by bol zoznam žiakov. Termín a čas vybavenia je potrebné dohodnúť individuálne, nakoľko v súčasnosti je už nápor na Klientske centrum.

Ing. Alojz Jurašek

Slovenská autobusová doprava Žilina, a.s.

Prevádzkareň Čadca

Vedúci dopravno-obchodného úseku

Tel.: 0911882330

e-mail: jurasek@sadza.sk

• Triedime odpady v rámci Recyklohier

• 7. 4. 2011
      •

Naša škola sa zapojila do školského recyklačného programu Recyklohry. Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov u mladej generácie a tiež zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení v čo najvyššej miere.

V rámci projektu Recyklohry bude naša škola vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberné nádoby poskytnuté spoločnosťou ASEKOL SK budú umiestnené v pavilónoch A a C.

Každý žiak bude môcť do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad starý mobil, kalkulačku, telefón, elektrohračku, drobné počítačové vybavenie, discman alebo MP3 prehrávač, ale tiež napríklad varnú kanvicu, kulmu, fén, aku skrutkovač atď.).

Naši žiaci sa môžu zapojiť tiež do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré bude organizátor projektu zadávať.

Za nazbierané drobné elektrozariadenia a splnené úlohy získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, hry aj vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

Rodičia, aj vy sa môžete doRecyklohier zapojiť. Ak máte doma vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich svojim deťom. Zaistíte tak ich recykláciu a svojim deťom pomôžete získať body na nákup odmien.

• Vážení rodičia!

• 15. 10. 2015
      • Nakoľko sa počas roka objavuje u detí pedikulóza, čiže zavšivavenie odporúčame Vám postupovať pri prevencii i odstraňovaní podľa pokynov na niektorej z týchto webstránok: