• I.stupeň

•          Vyučovanie trochu inak

Aká je to čudná tvár,

vodník, víla, Popolvár!

Určite si mnohí spomenuli na túto detskú riekanku, keď v piatok 20.februára 2009 niesli do školy okrem učebníc aj niečo navyše – tašky plné zaujímavých a nápaditých masiek. V tento deň sa v našej škole uskutočnilo netradičné karnevalové vyučovanie žiakov 1.,2. a 3.ročníka. Interiér pavilónu C sa premenil na rozprávkovú krajinu s princezničkami, rytiermi, čertami, klaunami, či veselými zvieratkami... Nielen žiaci ale aj pani učiteľky sa vrátili do detských čias a obliekli sa do masiek Večernice, Kocúra v čižmách, Pipi dlhej pančuchy, či lienky, Čiernej pani, Indiánky, Slnka, poštára. Všetkých ráno pri vchode do budovy vítala Popoluška.

Dve dobré víly pričarovali začiatok vyučovania plného zábavy, zaujímavých matematických úloh, súťaží, ... Miesto vo vyučovaní dostali predovšetkým tvorivosť, fantázia a hravosť. Deti prežívali obrovský pocit úspechu pri „prezentácii“ seba cez karnevalovú masku. Prostredníctvom prezlečenia  za niekoho alebo niečo iné sa prejavili  aj inokedy uzavreté, mlčanlivé deti.

Nechýbala ani promenáda masiek v telocvični s tradičnou fašiangovou diskotékou. Nedali sa zahanbiť ani štvrtáci, ktorí mali karneval v popoludňajších hodinách. Deti v rozmanitých maskách súťažili, spievali, tancovali a zabávali sa.

Najkrajšiu masku sa ani nepodarilo nájsť, pretože všetky mali svoje čaro – čaro šťastného detského úsmevu, a preto boli všetky - od prvého po štvrtý ročník odmenené sladkosťami.

Po skončení netradičného vyučovania, a tiež popoludňajšieho karnevalu, sme  mohli s dobrým pocitom skonštatovať, že akcia sa podarila. Prezradili nám to žiariace detské oči naplnené radosťou.

Fotografie si môžete pozrieť vo fotoalbume a pri triedach.