• Školský klub

• Akcie

• Deň ZEME v Kalinove!

Dňa 21.apríla sa žiaci z 5.oddelenia školského klubu pri ZŠ Mládežnícka Krásno nad Kysucou - Kalinov zapojili do akcie Deň Zeme a vybrali sa na vychádzku na cyklotrasu, kde chodia veľmi radi spoznávať prírodu aj históriu tohto čarovného miesta.Tentokrát sme si povedali,že vyčistíme rigoly od nánosov lístia a blata po zimnom období. Vybrali sme si úsek za bufetom smerom k partizánskemu bunkru. Deti usilovne pracovali a výsledok sa dostavil onedlho. Rozdiel bol viditeľný a deti spokojné. Určite tu budeme chodiť pravidelne, keď to počasie dovolí. Chceme to mať na našej cyklotrase pekné a mrzí nás každá zničená informačná tabuľa,bunker či lavička.

Žiaci a p.vychovávateľka

VYNÁŠANIE MORENY- ŠKD Krásno nad Kysucou

Príchod jarného obdobia je spájaný, okrem iného, aj s menej známym zvykom – VYNÁŠANIE MORENY, ktorá symbolizuje rozlúčku so zimou.

Pripomenutím si tejto tradície sme oživili staroslovanský ľudový zvyk a ukázali deťom, ako sa kedysi žilo na dedinách.

Dňa 24.3.2017 sa vydal veselý sprievod deti z ŠKD s „vyparádenou“ Morenou po cyklotrase popri rieke Bystrici do Kalinova.

Rozlúčili sme sa s ňou riekankami, piesňami a za pokriku, aby už dala pokoj zime, bola hodená do rieky.

Kým ju voda unášala spoločne sme privítali JAR – konárikmi ozdobenými farebnými stužkami, veselými hrami, piesňami aj hudobnými tónmi heligónky v podaní Alexandra Ozaňáka, žiaka 3. ročníka.

Deti sa posilnili teplým čajom, sladkosťou a s dobrou náladou  sme sa vrátili do ŠKD.

Vynášanie Moreny zanechalo v deťoch nezabudnuteľný zážitok, a tak sa stane v ŠKD tradíciou.