• Školský klub

• Andersenova noc

•

6. apríl. Deň ako mnohé iné a predsa iný. „Andersenova noc, Andersenova noc ...“ nieslo sa od úst k ústam.

Konečne! Nastal ten deň.

Čo všetko sa počas tejto noci v školskom klube odohrávalo?

Bolo toho neúrekom a dala by sa o tom napísať rozprávka, nie taká slávna ako mnohé z pera slávneho dánskeho rozprávkara, ale o to viac prežívaná.

Deti sa radovali, súťažili, preverili si svoje vedomosti a zručnosti v literárnom kvíze hľadaním rozprávkového pokladu, čítaním rozprávok od H. CH. Andersena a P. Dobšinského. Zažívali dobrodružstvo a napätie pri nočnej ceste odvahy s lampášikmi a baterkami. Podľa indícii hľadali určený cieľ – mamut v kultúrnom dome. Privítali sme kňažnú a rytierov dobových kostýmoch, ktorí pomyselne preniesli deti do stredoveku ukážkami šermovania s mečmi. Do tejto aktivity rozprávkovou formou „O trojhlavom drakovi“ zapojili aj deti.

Navštívila nás i naša rodáčka – spisovateľka Ľubica Podoláková, ktorá deťom predstavila svoju novú knihu, prečítala z nej úryvok a niekoľko kníh s venovaním darovala pre ŠKD.

O večerné a ranné občerstvenie sa postarali pani vychovávateľky. N a stoloch sa navŕšili dobroty všetkého druhu – slané i sladké mlsnôtky.

Večierka bola neskôr, predsa to bol len neobvyklý večer. Deti sa ukladali na spánok do svojich pelieškov šťastné a v očakávaní rozprávkových sníčkov.

Tak ako každá rozprávka má dobrý koniec aj Andersenova noc v ŠKD dopadlo rozprávkovo – plná dojmov, emócií, zážitkov a spomienok.

Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporili sponzorskými darčekmi:

p. Radoslavovi Polákovi

p. Mariánovi Sýkorovi