• Naše úspechy

• Náboženská výchova

• Školský rok 2018/2019

„ Lebo som bol hladný a dali ste mi jesť.“ (Matúš 25, 35)

Aj tento školský rok sme sa počas pôstneho obdobia zapojili do projektu celoslovenskej zbierky Slovenskej katolíckej charity Pôstna krabička, ktorým sa pomáha chudobným a opusteným deťom v Ugande a Rwande. Našim deťom spolu s pani učiteľkami Náboženskej výchovy sa podarilo vyzbierať 80 €. Touto sumou podporíme 23 detí  - 1 dieťa dostane raz denne výživnú kašu na celý rok v cene 40 €, 2 budúcich prvákov v Rwande poteší celá školská výbava v sume 10 €20 detí získa hygienické prostriedky na celý rok za 30 €.

Špeciálne poďakovanie patrí žiakom tried 6. B, 7. A, 7. C.

ĎAKUJEME   :-)

Dekanátne kolo - Biblická olympiáda
          Naši žiaci Aneta Prandová, Monika Pošteková a Filip Vaňovec získali 3. miesto.

Gratulujeme!!

Školský rok 2016/2017

Vizitácia pána biskupa Tomáša Galisa v ZŠ Krásno nad Kysucou

Dňa 25.4.2017 navštívil našu farnosť, mesto i ZŠ diecézny biskup. Žiaci 9. ročníka spolu s vyučujúcimi náboženskej výchovy si pre neho pripravili besedu, ktorá priniesla odpovede na mnohé udalosti z jeho detstva i mladosti, študijných rokov a súčasnej pastorácie. Vytvorili veľmi príjemnú atmosféru, ktorú podčiarkli i účastníci diecézneho kola BO. Keďže v tento deň sa nemohli s pánom biskupom stretnúť, pripravili mu videodkaz , v ktorom ho pozdravili i prostredníctvom súťažnej scénky zo Svätého Písma, z knihy Sudcov – príbeh o zvestovaní narodenia Samsona.

Súčasťou programu bola i prezentácia, v ktorej boli predstavené charitatívne projekty pomoci našej školy: Adopcia na diaľku – Albánsko, Uganda. Misijný jarmok, zbieranie plastových uzáverov, poštových známok, Pôstna krabička a iné.

Biblická olympiáda

Dekanátne kolo BO 21. marca 2017  KNM – umiestnenie: 1. miesto

Rebeka Pošteková 9. A, Monika Pošteková 5. B, Andrej Lendóci  9. A.

Žiaci si týmto mimoriadnym úspechom zabezpečili postup na diecézne kolo BO – Žilina.

Diecézne kolo BO 25. 4. 2017 Žilina – umiestnenie: 2. miesto

Rebeka Pošteková 9.A, Monika Pošteková 5.B, Andrej Lendóci  9.A.

Žiakov pripravili vyučujúce NV, zodpovedná Mgr. Mária Moskáľová.

GRATULUJEME!

Odkaz na Pôstnu krabičku 2017:

„Lebo som bol hladný a dali ste mi jesť, bol som smädný a dali ste mi piť.“         (Mt 25,35)

Vďaka štedrej podpore žiakov, učiteľov a rodičov sa nám podarilo zrealizovať projekt Pôstna krabička.

Výsledná suma 80 € pomohla chudobným 3 – 6 ročným deťom v Rwande:

1. 26€ pitná voda pre 40 detí na rok ( 0,50 € na týždeň, 0,07€ na deň),
          2. 31€ nutričná kaša pre 40 detí na rok (1€ na deň),
          3. 23€ príspevok na väčšie centrum v Rwande, aby prijali až 80 detí.