• Naše úspechy

• Výtvarná výchova

• Školský rok 2016/2017

január 2017 – marec 2017

• Ilustrujem svoju obľúbenú knižku –  ilustrácie knižných hrdinov, ľubovoľná technika, Kysucká knižnica Čadca. Zapojili sa: Barbora Potočárová 8. A, Dominik Šurina 8. A, Nikola Jedináková 8. B

Žiaci boli ocenení, získali diplom a drobné pozornosti. Ilustrovali Malého princa, suchý pastel ako použitá technika.

• Žiaci 5. ročníka vyhotovovali „Darčeky pre budúcich prvákov“ – rôzne výrobky vytvárali z recyklovateľných materiálov, čím boli vedení aj k ochrane životného prostredia.

apríl 2017 (23. 4. 2017)

CVČ pri ZŠ Krásno nad Kysucou v spolupráci s mestom Krásno nad Kysucou pod vedením p.uč. Ondrušku pripravili v poradí už 2. ročník zábavno-súťažného podujatia  „Krásno hľadá talent 2017“  ktorého finále sa uskutočnilo 23. 4. 2017 v Kultúrnom dome Krásno nad Kysucou.

Ani tento rok nebola núdza o skvelé talenty. Súťažiaci prišli zo Starej Bystrice, KNM, Zborova nad Bystricou a samozrejme i žiaci zo ZŠ v Krásne nad Kysucou. Súťažili jednotlivci i kolektívy v speve, hre na heligónke, na akustickej gitare, v modernom tanci. V úvode vystúpila naša bývalá žiačka Soňa Gáborová (skladba: When we were young –Adele).

Našu školu reprezentovali žiaci:

Vanesa Poláková (10 r.) + Timea Poláková (10 r.) – spev (skladba: Celine Dion – My heart  will go on z filmu Titanic)

Eliška Kováčová (9 r. - 4. A) – spev (skladba: Voda, vodenka - Jaroslav Uhlíř z filmu S čerty nejsou žerty)

Zo starších detí z Krásna nad Kysucou sa zapojili:

Dominika Jarošová (16 r.) – hra na akustickej gitare (skladba: Voda živá – Aneta Langerová)

Diana Valková (16 r.) – moderný tanec (choreografia: Smile)

Za kolektívy sa do súťaže zapojil DSS Drevárik pod vedením Zuzany Gacíkovej v pásme : Piesne z Čierneho: 9 členov – Sofia Kubicová, Tamara Taranová, Adriana Neveďalová, Klaudia Poláková, Nina Kršková, Erika Kačeriaková, Petra Šurabová, Ema Murgašová, Anetka Ondrušková. Hudobný sprievod robili: husle Laura Riečičiarová, Pavlína Budošová (naše bývalé žiačky).

máj 2017

• „Maľujeme s primalexom“ – výtvarná súťaž, do ktorej sa zapojili: Jakub Pitoňák 7. A, Michaela Štrbová 7. A, Marko Vojtuš 7. A, Damián Ladňák 7. C, Vanesa Hofferová 9. A, Simona Barancová 9. B, Ivana Poništová 9. B.

jún 2017

• Folklórny festival (18. 6. 2017) - vystúpenie folkloristov Sedmohlások pod vedením PaedDr.   Kováčikovej Márie
          • „Piataci hrajú prvákom“ (20. 6. 2017) -  na hodinách HV žiaci 5. C triedy pod vedením p. učiteľky Žilinčárovej  nacvičili muzikál Trojruža a pripravili vystúpenie, ktoré predviedli prváčikom. Počas hodín Hv si pripravili aj potrebné rekvizity, prezentácie (využili medzipredmetové vzťahy sVV, Geo, Inf.).

Výtvarnú súťaž pod  názvom Voda pre život vyhlásil Sevak a. s. Žilina pri príležitosti "Svetového dňa vody." Naša škola získala:

1. miesto: Natália Serišová, 5. B

2. miesto: Lucia Šurábová, 5. A

Ďakujeme za reprezentáciu školy a gratulujeme.

Fotografie z vyhodnotenia súťaže si môžete pozrieť vo fotogalérii.